Pagina 1 van 2
Margje kan niet van de chocolade en ijsjes afblijven
Geplaatst: Ma Nov 12, 2007 9:54 pm
door margje
Hallo,
Ik ben Margje, 49 jaar oud, 1.65m en weeg momenteel 86kilo.
Ik ben altijd dik geweest als kind al. Op de lagere school altijd gepest als dikke, en de kinderarts adviseerde mijn moeder om mij geen melk meer te geven maar karnemelk omdat ik aan de dikke kant was.
Heb ook altijd gelijnd, met tussenpozen dan weer dieten dan weer van alles eten. Je valt af en dan kom je weer bij en vele kilo's meer.
Een aantal jaren geleden ben ik aardig afgevallen met Montignac, maar ik miste mijn boterham met kaas, weer gewoon gaan eten en snoepen, dus alles er weer aan.
Op zich kan ik een dieet best volhouden, alleen ik kan het snoepen niet laten. Voor een dag kan ik het laten staan, maar dan begint het toch weer te kriebelen en kan ik het niet laten.
Hebben jullie een advies voor mij zodat ik de suikers kan weerstaan, en een advies om een dieet goed te kunnen volgen.
Ik heb jullie verhaal gelezen over insuline tolerantie. Ik begrijp niet helemaal hoe ik dat moet doen. Mijn taille is 98 en heupen is 1.23m.
groetjes Margje

Geplaatst: Di Nov 13, 2007 1:57 pm
door Gonny (therapeut)
Hallo Margje,
De omvang van je heupen is groter dan van je middel. Dat maakt de kans op hyperinsulinemie heel klein. Het feit dat je niet van zoetigheid (brood?) af kunt blijven kan ook op een koolhydraatverslaving wijzen. Kijk bij
http://www.pilliewillie.nl/main/artikel ... ht.2g.html
Geplaatst: Di Nov 13, 2007 10:05 pm
door margje
Hallo Conny,
Bedankt voor je antwoord.
ik heb het artikel gelezen. Aan een kant denk ik dat het zou kunnen, maar ik weet het niet. Is er niet een test die dit zou kunnen beoordelen. Aan de andere kant voel ik tot geen van die punten aangesproken
Ik ben niet depressief, en heb ook geen dipje. Het zou misschien kunnen met de menstruatie, ik heb daar nu geen last meer van want heb het mirenaspiraaltje.
Ik heb wel gemerkt dat juist brood rijst en pasta eten mij moeilijker maakt om af te vallen, ook al volg ik het dieet strikt.
Ik ben op jullie site gekomen omdat ik hoopte dat jullie voor mij een antwoord hebben, op het niet kunnen laten staan van zoetigheden.
groetjes Margje
Geplaatst: Di Nov 13, 2007 10:06 pm
door margje
Vergat ik nog te vragen.
En als het een koolhydraatverslaving is hoe kom ik daar dan vanaf????
Blijvend.
Geplaatst: Do Nov 15, 2007 7:34 pm
door Willy
Hallo margje van een koolhydraatverslaving kom je zeker af maar eerst moeten we aantonen dat je er eentje hebt
bij het behandelen van mensen begin je met een juiste diagnose, daarna bepaal je wat je als behandeling moet voorstellen, zo werkt een arts ook.
met overgewicht zou dat ook zo moeten zijn.
dus, gonny ik stel een ZERO carb dieet voor van 1 - 2 weken
als margje somber wordt weten we het
denk dat het goed zou zijn om dat verder in het behandel forum af te handelen als magje dit aandurft.
dan moet er eerst een week menu komen wat ze prcies gaat eten, en daarna pas uitvoeren. dus eerst nadenken en dan doen.
margje wil je een ZERO carb proberen gedurende 2 weken?
Geplaatst: Vr Nov 16, 2007 12:49 pm
door Gonny (therapeut)
Hallo Margje,
Als je ervoor wilt gaan meld je dan aan voor het behandelforum via de gebruikersgroepen.
Geplaatst: Za Nov 17, 2007 9:40 pm
door margje
Hallo Conny en Willie,
oeps, iets uitproberen. Ik heb nog al arbeidsintensief werk kan ik dat daarmee combineren.
Ik wil het wel uitproberen.
Je zegt da tik naar een gebruikersgroep moet gaan, ik heb me net aangemeld.
Hoe werkt zoiets verder?
Ben niet zo handig met forums en gebruikersgroepen, heb ik weinig ervaring mee, dus weet ik ook niet goed hoe het werkt.
Geplaatst: Zo Nov 18, 2007 10:42 am
door Gonny (therapeut)
Je aanmelding voor het behandelforum is niet helemaal goed gegaan. Klik gebruikersgroepen aan, ga naar 'wordt lid van een groep' en klik op 'overgewicht'.
Zodra je een mailtje hebt gekregen dat je geaccepteerd bent kun je naar het behandelforum gaan en daar nog even kort je probleem aangeven.
Geplaatst: Zo Nov 18, 2007 12:27 pm
door Willy
margje schreef:Hallo Conny en Willie,
oeps, iets uitproberen. Ik heb nog al arbeidsintensief werk kan ik dat daarmee combineren.
dat hangt van je doorzettingsvermogen af.
zero carb = zero carb
het is een test van 1 - 2 weken
je eet dan geen: snoep, ook geen ijs, geen brood, geen aardappelen, geen pasta's, geen rijst, geen frisdrank, geen wijn, geen bier etc....
de zero carb test is bedoelt om te zien of je koolhydraat verslaafd bent, dus emotinele problemen krijgt door dit dieet.
kan je dat twee weken?
Geplaatst: Zo Nov 18, 2007 3:47 pm
door margje
Hallo Conny,
ik heb me afgemeld en nu opnieuw aangemeld bij de gebruikersgroep.
Ben benieuwd of het nu lukt
Geplaatst: Zo Nov 18, 2007 3:51 pm
door margje
Hallo Willie,
het laten staan van brood, pasta, aardappelen en rijst zal geen probleem zijn.
alleen af blijven van suiker lekkernijen zal heel moeilijk zijn. Ik vind het allemaal heel lekker, ik weet dat suiker slecht voor me is, ook lichamelijk. Maar ja het verschil tussen weten en iets laten staan is heel groot en moeilijk overbrugbaar.
mijn doorzettingsvermogen is best groot, behalve bij suiker.
Geplaatst: Ma Nov 19, 2007 7:36 pm
door Willy
Hallo margje
In onze beleving begint een behandeling van overgewicht met een juiste diagnose van mogelijke oorzaken
We vermoeden koolhydraatverslaving maar wten het niet zeker.
Daar is de zero cab test voor.
Dat gaat dus gedurende de twee test weken niet bij je lukken vanwege de snoep
Dan heeft toegang tot het behandelingsforum geen zin voor je, want wij zullen op dat forum ALLEEN adviezen geven als we precies weten wat er met je aan de hand is.
Geplaatst: Di Nov 20, 2007 9:26 am
door margje
Hallo Willie,
Ik zou graag willen weten of ik inderdaad een koolhydratenverslaving heb.
En zo ja wat er dan tegen te doen.
Je zegt dat alleen te weten valt met een zero cab dieet van een of twee weken.
Kun je mij zeggen wat ik in die twee weken dan wel eten. Wat ik niet mag eten heb je al gezegd, geen koolhydraten, wat mag ik dan wel eten.
Wat zijn de vervangers voor het ontbijt en lunch. Dat ik bij avondeten geen aardappels mag eten, is me duidelijk, dan wordt het veel groenten met vlees.
Of het gaat lukken gedurende die twee weken de snoep te laten staan, weet ik niet, kan ik niet garanderen, ik kan alleen mijn best doen.
Ik ben wel heel serieus hierin.
groetjes Margje
Geplaatst: Wo Nov 21, 2007 9:33 am
door margje
Ik ben gisteren begonnen met het zero-cab dieet.
Geplaatst: Wo Nov 21, 2007 10:36 am
door Gonny (therapeut)
Hallo Margje,
Hoe doe je dit. Hoe ziet je voeding er nu uit?